Płyty hips: do czego mogą się przydać?

 

Płyty hips to płyty z tworzywa sztucznego. Są wykonywane metodą wytłaczania polistyrenu. Przy czym trzeba podkreślić, że hips to polistyren z dodatkiem kauczuku, co nadaje tworzywu interesujące właściwości. Na przykład odbiorcą płyt z kodrewex.com.pl – wiodącej firmy, która je produkuje i sprzedaje często jest branża reklamowa. Dlaczego? Bo płyty hips sa idealne do tego, by wytłaczać z nich różne kształty. W reklamie często sa one wykorzystywane do produkcji stojaków reklamowych czy podświetlanych kasetonów, a także palet na towar i innych produktów, które mogą być w tej branży przydatne. Jakie jeszcze jest ich zastosowanie? Płyty hips często używane są do produkcji opakowań jednorazowych, bo hips to tworzywo lekkie i całkiem wytrzymałe i odporne na działanie różnych czynników.

 

Na tym jednak nie koniec. Zakres zastosowania płyt wykonanych z tworzywa hips jest bardzo szerokie. Gdzie jeszcze je zobaczymy? Płyty hips to produkt, bez którego trudno sobie wyobrazić branże zabawkarską. To lekkie i trwale tworzywo jest bardzo łatwe w obróbce termicznej, więc łatwo uzyskamy z niego zabawki często nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Płyty hips są też używane przy druku offsetowym i  sitodruku. Świetnie się przy tym sprawdzają.

 

Trzeba tu też wspomnieć o płytach hips z niestandardowym wykończeniem. Na przykład te pokryte warstwą odporną na freon są w powszechnym użyciu w przemyśle chłodniczym. A co z walorami estetycznymi? Standard wykończenia to może być mat, półmat lub połysk, co pozwala na uzyskanie dokładnie takiego efektu, na jakim nam zależy. Może to być nawet warstwa lustrzana. Dzięki temu zakres zastosowań jest naprawdę bardzo szeroki i często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mamy do czynienia właśnie z tym produktem, bo czasem pojawia się w niestandardowych sytuacjach.

 

Dodaj komentarz