Wybór wózka widłowego

 

Do niedawna, były najczęściej spotykane głównie na wielkich placach budowy, czy też ogromnych magazynach. Wraz z rozwojem gospodarki, wózki widłowe coraz częściej są nieodzownym elementem usprawniającym procesy produkcyjne, składowanie materiałów, czy też jako niezbędne narzędzie w sklepach spożywczych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem rynku, renomowane firmy importujące wózki widłowe, jak np. http://www.lemarpol.eu oferują niezwykle bogaty asortyment, co oczywiście jest zaletą, ale może przyprawić zawrót głowy.

 

Poszukując odpowiedniego wózka dla naszej branży powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na;

 

  • Rodzaj napędu zastosowanego

Do wyboru mamy elektryczne, spalinowe lub gazowe LPG

 

  • Przeznaczenie wózka widłowego

W jakim pomieszczeniu będzie używany, na jakiej powierzchni będzie się poruszał, jak intensywnie będzie eksploatowany, wielkość powierzchni oraz trasa, na jakiej będzie wykorzystywany i w jakich warunkach klimatycznych. Na przykład w niewielkim, ciasnym magazynie wybierzmy wózki widłowe mniejsze i bardziej precyzyjne, oczywiście z napędem elektrycznym.

 

  • Dopuszczalne obciążenie wózka

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, na jakie musimy zwrócić uwagę, W każdej branży będziemy mieli do czynienia z innymi obciążeniami, nie każdy wózek poradzi sobie z ciężkimi materiałami.

Dodaj komentarz